Новости

ОГЛАС: Макпетрол бара работници за овие работни позиции – секој може да аплицира

Со вкупно 126 станици со современа понуда на производи и услуги, Макпетрол располага со најголемата мрежа од бензински станици во Република Македонија. Покрај тоа, во...

Борисов објави преписка меѓу него, Дац и Александар Митевски: Пријателството меѓу нас е силно, првиот комшија е како роднина

Да бидеме чесни едни кон други, решението е во дијалог и разбирање, објави бугарскиот премиер Бојко Борисов на Фејсбук, одговарајќи им на македонските уметници...

Сопругата на починатиот кај „Млечен“ револтирана: Официјално, немаме правна држава

Наташа Димитриевска, сопруга на починатиот во сообраќајката кај „Млечен“ е револтирана од одлуката на Советот за јавни обвинители дека обвинителката во тој случај, Снежана...

Путин им се скара на министрите: Цените растат, приходите на луѓето опаѓаат, а вие ми кажувате бајки

Рускиот претседател Владимир Путин изрази неверување за тоа што прават министрите во ситуација кога опаѓаат приходите на населението, а невработеноста и цените на намирниците...

Заев: Ветото не е по наша вина- оваа Влада, држава и народ нема ни најмала вина за оваа ситуација

Во изминатите сто дена едно од прашањата на кое секојдневно беше посветена оваа Влада беше изнаоѓањето решенија за прашањата што ги постави Бугарија како...

Северен ветер со дожд, а некаде и снег- наредните денови не очекува целосен пресврт

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, во источните делови со повремени сончеви периоди. Во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд,...

Каракачанов: Македонците може да се наречат и Марсовци и да речат дека Цар Самоил е од Марс, но тоа не смее да биде украдена...

Бугарија е земја која секогаш и помагала на Македонија – ние први ги препознавме, финансиски помагавме, помагавме и воено  за време на југословенското ембарго....

Бугарска пратеничка: На светот му стана јасно дека кирилицата е бугарска азбука

„Никогаш не престанавме да и подаваме рака на Македонија. Бугарија ја призна независноста на Македонија пред 30 години со цел да добие независност од...
- Advertisement -

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...
- Advertisement -

Препорачано

- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

Србија подарува 200.000 куќи: Условот е само еден

Министерот за грижа на селата Милан Кркобабиќ на 28...

Го фатиле како краде за да го прехрани своето семејство, но наместо да го пријават тие…

Управата од супермаркетот во индискиот град Букит Мертајам направи...

Милијардерот со ново предупредување: Ќе се случат уште две катастрофи по пандемијата

Милијардерот и филантроп Бил Гејтс со години предупредуваше дека...
error: Содржината е заклучена!