Арапскиот антички хороскоп не е толку познат на Запад, но е многу интересен и може да открие многу за вас. Потекнува во далечното минато, многу е популарен во арапските земји, а во Европа пристигнал во 15 век. Анализата се заснова на...
Швајцарскиот стартап „Destinus“ конструира хиперсоничен патнички авион со водородни мотори. Капацитетот на авионот би бил приближно 25 патници, а се очекува да биде готов до 2030 година. „Destinus“ е дизајнер и производител на хиперсонични авиони со ултра долг дострел кои...
Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните 3 години. Астролозите истакнуваат дека токму таква среќна околност ги чека 3 хороскопски знаци во...
Точниот ЧАС на раѓање ја одредува СУДБИНАТА: Ако сте дошле на свет во ова време, ќе имате огромно БОГАТСТВО.Бројката има одредена фреквенција, така што нашиот ден и час на раѓање имаат огромно значење. Секој ден и секој број носи одредена...
Сузана Тачева од село Ораовица можеби ќе останеше невидлива за јавноста доколку не ѝ го посакуваше најдоброто на својата 12-годишна ќерка Марија. Од шест години самохрано ја расте со минимален месечен приход, а имало периоди и кога немале пари...
Многу луѓе ме прашуваат зошто 35 години се уште не сум мажена и не барам маж. И јас им се потсмевам на нивните прашања, сакам да смислувам нешто смешно затоа што, да бидам искрен, не гледам никаква трагедија во...
Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност да препознаете профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат многу пари. Бик Бикот е знак на здравје и благосостојба, и соодветно на тоа, луѓето родени во овој знак имаат прилично...
-И додека некои мислеа дека во Истанбул сум на шопинг, јас бев на операција, вели нашата позната водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска во интервју за магазинот „Убавина и здравје“. Во интервјуто вели дека се чувствува одлично и победнички. -Последниот пет-скен покажа...
Животот е навистина најневеројатниот автор на човечки приказни. Но, има и такви кои во тешките моменти не насмевнуваат и си кажуваат дека чуда се случуваат секој ден. Токму ова е приказна за еден човек - Мурат Акташ, кој за време...
error: Содржината е заклучена!