Трикови

Маснотиите повеќе нема да се собираат во вашата машина за садови – применете го овој трик

Повременото користење на програмата со висока температура ќе го подобри нивото на хигиена во машината, велат стручњаците, затоа што само врелата вода вистински ги...

Ваков трик за чистење на бигорот не сте пробале – потребна ви е само паричка

Секоја домаќинка знае колку незгодна работа е чистењето бигор во бањата, бидејќи овие наслаги се насобираат како луди, особено околу славината и туш-кабината. Една жена...

Мајка откри трик за чистење на машината за перење алишта – ги отстранува нечистотиите, а облеката нема да се оштети при перење

Пробајте го овој трик и верувајте, ќе бидете задоволни… Чистењето на машината за алишта е повеќе од потребно бидејќи во самата внатрешност се таложат голем...

Најдоброто практично решение: Евтин трик кој ќе ве спаси од кондензација на прозорците оваа зима

Доколку и вие во вашиот дом имате ПВЦ дограма, тогаш најверојатно веќе сте се соочиле со најнепријатниот проблем- кондензација по стаклото на прозорците. Тоа се...

Трик злато вреден – наместо омекнувач користете го ова, затоа што е три пати поевтино, а е еднакво ефикасно

Добро се познати сите својства на алкохолниот оцет, а сега може да го искористите и да заштедите пари за омекнувач за алишта. Тој е природно...

Промешајте оцет и детергент за алишта и испрскајте го тоалетот – ќе решите голем проблем

Ако сакате брзо и лесно да ги исчистите кадата и сите елементи на тоалетот, има домашно моќно средство. Ви треба алкохолен оцет и детергент...

Направете го ова 5 минути пред капење и вашата кожа ќе биде совршена – без ниедна флека цела недела

Сите ние сакаме нашата кожа да биде здрава и убава. Одморете малку од хемиските препарати и свретете се кон природните решенија. Многу пати сме зборувале...

Како да ги исчистите белите патики – со овој трик ќе изгледаат како да се нови

Со завршувањето на сезоната на снегови, дождови и извалкани чизми, доаѓа времето кога со задоволство ги облекуваме белите патики. Тие се омилените обувки на многумина,...
- Advertisement -

Последни објави

Не се чувствувала добро, па отишла на доктор: Кога ѝ извадиле крв, докторите останале шокирани

Њујоршките доктори не можеле да си поверуваат на очите, кога и извадиле крв на една 25 годишна жена на...

Само што се породила ја однеле во другата соба да умре, но се случило чудо!

Патрисија и Лу биле воодушевени кога дознале дека таа е бремена и ги чека бебе. Но само неколку дена...

Се развеле кога тој имал 99, а таа 96 години, причината го шокираше светот, зарем се уште мислат на тоа?

Постојат случаеви какви никогаш порано не постоеле, да луѓе постари и од 80 години бараат развод за да можат...
- Advertisement -

Препорачано

- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

ФОТО: Осомничен му прати новогодишна честитка на јавен обвинител – Еве што му напиша

Осомничен во предмет му испрати новогодишна честитка на јавен...

Откриен нов непријатен симптом кој го чувствуваат и излечените од корона

Луѓето кои долго закрепнуваат од коронавирусот пријавиле дека чувствуваат...
error: Содржината е заклучена!