Трикови

Трик злато вреден – наместо омекнувач користете го ова, затоа што е три пати поевтино, а е еднакво ефикасно

Добро се познати сите својства на алкохолниот оцет, а сега може да го искористите и да заштедите пари за омекнувач за алишта. Тој е природно...

Промешајте оцет и детергент за алишта и испрскајте го тоалетот – ќе решите голем проблем

Ако сакате брзо и лесно да ги исчистите кадата и сите елементи на тоалетот, има домашно моќно средство. Ви треба алкохолен оцет и детергент...

Направете го ова 5 минути пред капење и вашата кожа ќе биде совршена – без ниедна флека цела недела

Сите ние сакаме нашата кожа да биде здрава и убава. Одморете малку од хемиските препарати и свретете се кон природните решенија. Многу пати сме зборувале...

Како да ги исчистите белите патики – со овој трик ќе изгледаат како да се нови

Со завршувањето на сезоната на снегови, дождови и извалкани чизми, доаѓа времето кога со задоволство ги облекуваме белите патики. Тие се омилените обувки на многумина,...

Познатата војничка метода е смислена за да се заспие во рок од 2 минути – делува секогаш и секаде

Во дамнешната 1981 година е издадена книгата "Relax and Win: Championship Performance" во која авторот за прв пат пишува за методата за спиење која...

ВИДЕО: Како да ја исчистите вратата на рерната од внатрешната страна – со овој трик стаклото ќе светне како ново

Глетката на валкано стакло од рерна нервира многумина, но не знаете како да ја исчистите, бидејќи нечистотијата навлегла меѓу двете стакла. А, дали сте...

Ако се борите со наезда на мравки во вашиот дом, испробајте ги овие трикови кои коштаат помалку од 10 денари

Затоплувањето на времето секоја година ги носи истите проблеми и непријатности во домот, на кои луѓето треба да мислат и реагираат. Едни од нив...

ВИДЕО: Метод со кој ќе се греете цела зима – бесплатен е за сите

Температурите веќе почнаа да паѓаат и ноќите станаа поладни. Време е да ви покажеме како да се загреете, а тоа да биде бесплатно. Сите...
- Advertisement -

Последни објави

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба, започнување нов биснис. Летото на сите ни носи многу возбуда и...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од нас. Можеме кон неа можеме да ѝ ја читаме секогаш...

КОГА ВО ЖИВОТОТ СЕ ПОЈАВАТ НЕВОЛЈИ И ПРОБЛЕМИ, ИЗГОВОРЕТЕ ГИ ОВИЕ 3 РЕЧЕНИЦИ: Ги намалуваат тешкотиите и ги менуваат работите на подобро!

3 реченици кои треба да ги кажете во тешките моменти во животот – еве како да ги намалите неволјите...
- Advertisement -

Препорачано

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба,...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од...
- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

Не му ja исполниja последната желба – Српскиот пејач ја загуби битката со коронавирусот

Пејачот Предраг Живковиќ Тозовац почина на 85-годишна возраст. Предраг...
error: Содржината е заклучена!