Трикови

Генијален војнички трик: Ќе заспиете за 1 минута

Дали и вие се превртувате низ кревет со часови пред конечно да заспиете од преголем умор? Колку побрзо го опуштите телото – толку подобар...

Кога ќе слушнете колку се здрави семките од лубеница, повеќе нема да ги фрлате: Трик како да се искористат

Повеќето луѓе фрлаат семки од лубеница кога го јадат ова овошје. Семето од лубеница е здраво, иако ќе се согласите, не е толку вкусно...

Пеглата ќе биде како нова: На едноставен начин отстранете ги сите загорени дами

Со текот на времето на пеглата може да се залепат остатоци од облека, прашина, разни наслаги и други нечистотии. Тоа го отежнува пеглањето, а може...

Трик во кој се колнат најзгодните луѓе во светот: Како брзо да го намалите обемот на струкот за 5cm

Ако сакате да го намалите обемот на струкот, една справа која е многу популарна во спортски сали не е ваш сојузник. Доколку не сакате...

Маснотиите повеќе нема да се собираат во вашата машина за садови – применете го овој трик

Повременото користење на програмата со висока температура ќе го подобри нивото на хигиена во машината, велат стручњаците, затоа што само врелата вода вистински ги...

Ваков трик за чистење на бигорот не сте пробале – потребна ви е само паричка

Секоја домаќинка знае колку незгодна работа е чистењето бигор во бањата, бидејќи овие наслаги се насобираат како луди, особено околу славината и туш-кабината. Една жена...

Најдоброто практично решение: Евтин трик кој ќе ве спаси од кондензација на прозорците оваа зима

Доколку и вие во вашиот дом имате ПВЦ дограма, тогаш најверојатно веќе сте се соочиле со најнепријатниот проблем- кондензација по стаклото на прозорците. Тоа се...
- Advertisement -

Последни објави

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба, започнување нов биснис. Летото на сите ни носи многу возбуда и...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од нас. Можеме кон неа можеме да ѝ ја читаме секогаш...

КОГА ВО ЖИВОТОТ СЕ ПОЈАВАТ НЕВОЛЈИ И ПРОБЛЕМИ, ИЗГОВОРЕТЕ ГИ ОВИЕ 3 РЕЧЕНИЦИ: Ги намалуваат тешкотиите и ги менуваат работите на подобро!

3 реченици кои треба да ги кажете во тешките моменти во животот – еве како да ги намалите неволјите...
- Advertisement -

Препорачано

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба,...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од...
- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

ЕВЕ НАЈЕВТИНО ГРЕЕЊЕ: Ако се греете на ваков начин, зимата ќе ви ги испразни џебовите

Во однос на претходната година, најмногу поскапеле единечните цени...
error: Содржината е заклучена!